Meditatie

Uit je hoofd, je hoofd leegmaken kun je ervaren door meditatie. Meditatie ontstaat door de aandacht te richten en bij het gekozen object te houden. Er zijn meerdere manieren om te mediteren. Meditatie begint door het te doen, tijd vrij maken in je agenda en gaan oefenen.

In de meditatielessen die Catharina geeft, maak je eerst kennis met een aantal zithoudingen die je kunt innemen en oefeningen die de bijdragen om de aandacht naar binnen te keren.

Nadi sodhana

Meditatie is een heel fijn middel om geest tot rust te brengen, een andere kijk te krijgen op de gedachten die je hebt. Zorgen dat gedachten gemakkelijker verdwijnen, net als wolken in de lucht. Minder vat op je krijgen, een andere kijk krijgt op je gedachten, er meer ruimte vrij komt.

Een meditatie les duurt 45 minuten. In deze les leer je oefeningen en ontvang je aanwijzingen die jou ondersteunen mediteren dagelijks te gaan doen.

Voordelen meditatie

  • geeft diepe rust en ontspanning, het is goed voor je zenuwstelsel
  • geeft ogenblikken van rust en stilte
  • geeft meer energie
  • zorgt voor evenwicht
  • oefening in onthechting
  • geeft inzicht in de aard van de subjectieve  denkprocessen
  • vermindert stress en spanning
  • verlaagt de bloeddruk

Deze lessen worden aangeboden in een cursus. In vier lessen ontvang je materiaal en tips die het zelfstandig thuis mediteren ondersteunen.

Meditatie cursus in april

In april is deze cursus op dinsdag: 14.00 uur. In vier opvolgende lessen leer je een gemakkelijke zithouding in te nemen en meditatietechnieken. Na een les ontvang je een opname van de les (replay) zodat je ook thuis aan de slag kunt. Deze replay kun je vijf dagen gebruiken.

Kosten voor deze cursus € 59,00. Wil je meedoen met deze online-lessen? Graag inschrijven via het inschrijfformulier.


Agenda mei 2026

MAANDAG

19.30 Pilates (2) locatie RO

DINSDAG

09:00 Yoga cursus

18:00 Chandra Yoga (online)

WOENSDAG

09:00 uur Workshop

DONDERDAG

19.30 Yin Yoga (locatie RO)
VRIJDAG

14.00 Workshop

ZATERDAG

09.30 Hatha flow (online)

11.00  Personal training

 

BODYFLEX 100% Catharina

Mauritskade 77
2514 HH Den Haag

T 070-3656583


E info@bodyflex.nl
Contact form